ZWROT (odstąpienie od umowy)

Będąc konsumentem masz prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym www.miahome.pl w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym wszedłeś w posiadanie przedmiotu lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Ciebie weszła w posiadanie przedmiotu. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy należy poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).

Oświadczenie można przesłać:

  • pisemnie na adres: MIA home passion, Atrium Promenada, Ostrobramska 75C, 04-175 Warszawa;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@miahome.pl.


Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest na dole strony. Możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, że wyślesz informację dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Ci wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia przedmiotu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy od Ciebie zwracany produkt/produkty. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towaru lub do czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Towar prosimy odesłać lub przekazać go nam na adres: MIA home passion, Atrium Promenada, Ostrobramska 75C lok. 3.89, 04-175 Warszawa, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz towar przed upływem terminu 14 dni. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości przedmiotu wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Jeśli zwrot ma być dokonany osobiście, prosimy o wcześniejszy kontakt.Pobierz formularz zwrotu WYMIANA TOWARU

1. Zwróć produkt

W sklepie miahome.pl wymiana towaru polega na zwrocie (odstąpienie od umowy) wybranych artykułów, następnie złożeniu i opłaceniu nowego niezależnego zamówienia.

Postępuj zgodnie z opisaną procedurą zwrotu towaru.

2. Złóż nowe zamówienie

Nowe zamówienie możesz złożyć niezależnie, nawet w tym samym dniu w którym dokonałeś zwrotu produktu. W zamówieniu możesz wybrać dowolny produkt z oferty.REKLAMACJA

1. Wyślij do nas e-mail z opisem reklamacji i zdjęciami wadliwego produktu

2. Poczekaj 14 dni na rozpatrzenie reklamacji

3. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od daty przyjęcia zwrotu wadliwego produktu, chyba, że ustalono inny sposób rekompensaty.


Zwrot kosztów transakcji realizowany jest przelewem bankowym. W przypadku metody płatności : dotpay, przelew tradycyjny oraz PayPal - na numer konta z którego dokonano płatności za zamówienie. W przypadku płatności przy odbiorze na wskazany numer konta.